řada X RENAULT KLUB CZ

WEB VŠECH PŘÍZNIVCŮ VOZŮ ZNAČKY RENAULT
řada X

Recenze BMW X6

Email Tisk PDF

V roce 2008 přišla německá automobilka BMW s neotřelou kombinací těžkého SUV (vysoká výška, pohon všech kol, schopnost správné řízené jízdy za každého počasí, velká kola a pneumatiky) s dynamickými liniemi sportovního kupé (tučný styl, dramatické šikmé střechy). Z hlediska techniky je X6 nové především díky rozšíření systému pohonu všech kol xDrive o Dynamic Performance Control. Aktivní rozdělení točivého momentu se nyní neděje pouze mezi přední a zadní nápravou, ale také mezi levým a pravým zadním kolem. Je zapojeno více mechaniky a méně elektroniky. Systém pomáhá posláním hnacího momentu na vnější zadní kolo, ale stabilizuje automobil i při náhlém ubrání plynu v zatáčce. První pohled na obrovskou X6, zaparkovanou v řadě obyčejných, aut se vymyká jakémukoliv přirovnání.

 

Recenze BMW X5

Email Tisk PDF

První SUV mnichovské automobilky BMW se začal vyrábět od roku 1999 v Americe a od roku 2000 je vyvážen do Evropy. X5 zaznamenal velký úspěch jak u zákazníků, tak bohužel i u zlodějů, u kterých se stal cennou trofejí. BMW vstoupilo do vod sportovně užitkových vozů v době, kdy většina automobilek teprve koketovala s myšlenkou podobně koncipovaných vozů. Omlazení v roce 2003 nepřineslo jen kosmetické změny, ale hlavně novou modernější šestistupňovou převodovku a změnu systému pohonu všech kol. Druhá generace vystřídala první po sedmi letech v roce 2006. Původní X-pětka patřila ve své době k průměrně velkým vozům, na dnešní poměry je však v dané kategorii spíše podměrečná. Druhá generace musela nutně dorůst hlavní konkurenty a tak se také stalo.

 

Recenze BMW X3

Email Tisk PDF

Roku 2010 představila mnichovská automobilka BMW dlouho očekávanou druhou řadu automobilu BMW X3. Toto středně velké auto je jedna z nejlepších voleb ve své třídě pro lidi, kteří chtějí auto, které jezdí jako sportovní sedan s praktičností SUV. Nabízí luxusní vysoká místa k sezení, pohon na všechny kola, příkladný výkon, solidní kvalitu konstrukce a výrazný vzhled. Je o něco větší než předchozí model a nabízí mnohem lepší jízdu. Manipulační schopnosti jsou do značné míry zachovány. Má hezčí interiér, než minulé modely. Manipulace je agilní, ale jízda je ještě trochu ztuhlá a trhaná. Interiér je tichý a dostatečně prostorný. X3 je jen v jedné úrovni výbavy. V BMW řadě 3 se prodávají tři edice: Exklusive, Lifestyle a Sport.